Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe

Copenhagenize – the definitive guide to global bicycle urbanism

Rower odgrywał główną rolę w historii miasta ponad sto lat temu, ale teraz powrócił i odgrywa rolę większą niż kiedykolwiek. Jest najważniejszym narzędziem do ulepszenia naszych miast.
Mikael Colville-Andersen wspiera kilkadziesiąt miast w planowaniu, strategii, projektowaniu infrastruktury i komunikacji rowerowej. Jest znany ze swojej barwnej osobowości i entuzjazmu dla sprawy, której służy. W swojej książce pokazuje miastom, jak skutecznie i w sposób opłacalny przywrócić rower jako szanowaną formę transportu. Opierając się na swoim popularnym blogu Copenhagenize, prezentuje projekty i najlepsze praktyki, a także piękne i pouczające wizualizacje, które pokazują, jak uczynić rower łatwą i preferowaną częścią codziennego życia miejskiego.
Książka ta może się stać inspiracją dla wszystkich pracujących nad powrotem roweru do naszych miast, planistom i projektantom dostarcza amunicji do odpierania naporu kultury motoryzacji, przekonuje sceptyków, uczy, jak wyciągać wnioski z sukcesów i porażek (tak, porażek) Kopenhagi i innych miast na całym świecie. Musimy działać, aby uratować nasze miasta i nas samych.