Spektrum. Leonidy

Spektrum. Leoniderne

Leonidy to pierwsza część serii SPEKTRUM, w której przyjaźń, miłość i ważące na całym życiu wybory splatają się w teraźniejszości, przeszłości i przyszłości.

Po ukazaniu się w Danii książka uznana została za najlepszą powieść roku dla młodzieży. Łączy ona w sobie kilka cech: odpowiada na zapotrzebowanie młodych czytelników na wątki fantastyczne (podróże w czasie), porusza ich głębokie problemy natury psychologicznej i społecznej, przekazuje ważne wartości: uczy o przyjaźni, lojalności, uczciwości.

Piętnastoletnia Emi rysuje chłopaka o turkusowych oczach, który nosi na szyi tajemniczy pryzmat. Nazajutrz doznaje szoku, widząc go wchodzącego do klasy. Nim się zorientuje, na dłoniach ma trójkątne rany, a jej koleżanki i koledzy potrafią robić dziwne, niewytłumaczalne rzeczy. A może to wszystko tylko sobie wmawia? Granice między snem a rzeczywistością zacierają się, a Emi desperacko próbuje myśleć racjonalnie w tym wszystko ogarniającym chaosie. Wkrótce jednak musi spojrzeć prawdzie w oczy. To tylko kwestia czasu…