Śnieg przykryje śnieg

Snø vil falle over snø som har falt

Tajemnica, miłość i historia relacji między braćmi, którzy oddalili się od siebie.
Trzydziestosiedmioletni Dan Kaspersen wraca do rodzinnej wioski Skogli niedaleko Kongsvinger na pogrzeb brata. Właśnie skończył odsiadywać dwuletni wyrok za przemyt narkotyków i szuka dla siebie miejsca w życiu. Jego brat zmarł w tragicznych okolicznościach: został znaleziony martwy w swoim samochodzie na podwórzu małego gospodarstwa, które odziedziczyli po rodzicach. Dana dręczy pytanie, czy miał jakikolwiek wpływ na to, że Jakob popełnił samobójstwo. Nie potrafi jednak znaleźć na nie odpowiedzi. Kiedy ostatni raz widział się z bratem, nic nie wskazywało na to, że cierpiał on na depresję. Dan nie radzi sobie z żałobą, ponieważ łączyła go z Jakobem silna więź emocjonalna. Zamierza sprzedać gospodarstwo i wyjechać ze Skogli, lecz w jego życiu niespodziewanie pojawia się Mona Steinmyra. Jej promienny uśmiech staje się pierwszym powodem, z którego Dan przestaje się spieszyć z wyjazdem. Tymczasem niejeden mieszkaniec Skogli dałby wiele, żeby jak najszybciej pozbyć się go ze wsi, bo kiedy Dan zaczyna przeglądać rzeczy brata, na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych tajemnic.
Żal, tęsknota i potrzeba bliskości są nicią przewodnią tej historii, która rozwija się w kierunku psychologicznego thrillera, choć oczywiście nie brakuje w niej wzruszającego wątku miłosnego.

„Levi Henriksen napisał powieść, która z pewnością zostanie okrzyknięta jedną z najlepszych tej jesieni. I prawdopodobnie stanie się również jedną z najchętniej czytanych”.
Hamar Arbeiderblad

„ …historia z napędem na cztery koła, intrygująca i sugestywna”.
”Trønderavisa”
„Jedno jest pewne: czytelnik dostał do ręki wspaniały prezent”.
„Dagsavisen”

„Sugestywna, bujna, oryginalna [historia]… ląduje pewnie po 288 stronach”.
„Bergens Tidende”