03.07.2020, godzina 11.30

Dzisiejszy lipcowy piątek niesie ze sobą kolejne i tym razem już ostatnie spotkanie, zorganizowane w ramach Festiwalu Literatury Skandynawskiej, na które bardzo serdecznie zapraszamy!

Link do spotkania: https://livewebinar.com/919-878-207 – będzie dostępny 5 minut przed spotkaniem.

Harmonogram dzisiejszego spotkania:

11:30 – kilka minut wstępu Bogusława Sochańska/ Gabriela Kwarta
11:30-12:30 – prezentacja serii Bałtyk (Marpress) – Fabian Cieślik
12:30-13:30 – prezentacja Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich (Wydawnictwo Poznańskie) – Adriana Biernacka
13:30 – oficjalne pożegnanie uczestników Bogusława Sochańska/ Marcin Skrabka/ Gabriela Kwarta

Wydawnictwo Marpress

Dzisiaj wspólnie z Fabianem Cieślikiem z wydawnictwa Marpress porozmawiamy o książkach z serii Bałtyk.

marpress

Samo wydawnictwo pisze o sobie tak: „Nasza przemiana zaczyna się we wrześniu 2017 roku kiedy to jeden z recenzentów i przyjaciół zespołu, na co dzień pracownik korporacji, postanawia przyjąć zaproszenie do współpracy nad odnową wydawnictwa. Dzisiaj wraz z drużyną, której trzonem są zarówno osoby od wielu lat tworzące i pracujące w tej firmie, jak i młodzi redaktorzy i graficy zaczynamy nową przygodę w świecie wydawniczym.

Wydajemy najwyższej jakości literaturę związaną z Trójmiastem, regionem i morzem. Pokazujemy, że Polska to kraj o fascynującej historii i wielowiekowej tradycji morskiej. Od początku dbamy o spuściznę literacką naszych autorów, odkrywamy też tych zapomnianych i niedocenianych. Wierzymy, że książki przybliżają ludzi i środowiska. Jednym zdaniem – książką skracamy dystans.”

Wydawnictwo PoznańskieWydawnictwo Poznańskie

Później razem z Adrianną Biernacką z Wydawnictwa Poznańskiego omówimy Serię Dzieł Pisarzy Skandynawskich.

Wydawnictwo tak o sobie pisze: „Wierzymy, że dobra książka wymaga czasu i ten czas dla niej mamy. Nieustannie poszukujemy literackich pereł, a to, co odkryjemy, poddajemy wnikliwej analizie i selekcji. Właśnie dlatego nie znajdziesz u nas przypadkowych książek. Możesz natomiast liczyć na historie opowiedziane z pasją – zarówno piękne, jak i te pozbawione fikcji. Każdą z nich dopracowujemy, korzystając z naszego doświadczenia, merytorycznej wiedzy zespołu i tego, co łączy nas z Tobą – miłości do dobrej literatury. Pamiętaj! Jesteśmy sobie pisani!”

Do zobaczenia już wkrótce!


Film ze spotkania: