Już w następny weekend na Placu Defilad w Warszawie odbędą się Warszawskie Targi Książek. Będą trwały przez 4 dni, od 9 (czwartek) do 12 (niedziela) września 2021. Wśród 176 wystawców, czyli różnych wydawnictw, księgarni i organizacji, znajdziecie również nasze stoisko! Razem z Księgarnią Duńską (ksiegarniadunska.pl) zaprezentujemy Wam najciekawsze tytuły z kraju H.Ch. Andersena i klocków Lego.

Warszawskie Targi Książek 2021

Tegoroczna edycja Targów Książki w Warszawie odbędzie się w wersji plenerowej na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Oprócz stoisk z książkami dla uczestników przygotowano bogatą ofertę wykładów, warsztatów i spotkań autorskich. Wszystkie wydarzenia będą się odbywać na kilku scenach, a także w strefie dziecięcej i w strefie fantastyki. Ponadto część wydarzeń odbędzie się także w ramach Festiwalu Kryminalna Warszawa oraz Festiwalu Komiksowa Warszawa. W roli Gościa Honorowego tegorocznych Warszawskich Targów Książki wystąpią Czechy.

Wstęp na Warszawskie Targi Książki jest bezpłatny dla wszystkich odwiedzających.

Księgarnia duńska

Księgarnia duńska, która na co dzień znajduje się pod adresem http://ksiegarniadunska.pl, tym razem zmaterializuje się. I to ze wszystkimi duńskimi tytułami! Na stoisku dostępnych będzie ponad 40 różnych książek z takich kategorii, jak proza, poezja, literatura dla dzieci, literatura faktu. Inaczej niż w przypadku projektu Na północ. Literatura skandynawska – na stoisku będą dostępne także duńskie kryminały!

Zobacz jakie książki będą dostępne na stoisku Księgarni duńskiej!

Zapraszamy!

Półka z duńską prozą

Skandynawski akcent

Podczas targów, 11 września (sobota) o 13:00, na stoisku wydawnictwa Wielka Litera odbędzie się spotkanie ze szwedzką autorką Matildą Voss Gustavsson. Jest ona autorką reportażu o nadużyciach finansowych i przemocy seksualnej w Akademii przyznającej Literacką Nagrodę Nobla, zatytułowanego „Klub”. Historia wstrząsnęła Szwedzką Akademią i międzynarodowym środowiskiem literackim. Dziennikarka ujawniła bowiem kulisy funkcjonowania najbardziej prestiżowych instytucji i wpływowych osobistości ze świata kultury i literatury.

Do zobaczenia 🙂