Już wkrótce Poznań stanie się stolicą literatury. Zapraszamy na XX edycję Poznańskich Targów Książki. Będziemy tam z literaturą skandynawską!

Poznańskie Targi Książki

Misją targów jest promocja czytelnictwa w Polsce. Ważnym elementem Poznańskich Targów Książki są konferencje, panele  i spotkania branżowe  adresowane do różnych grup uczestników: bibliotekarzy, nauczycieli, księgarzy, tłumaczy, wydawców, blogerów, pisarzy. Udział w nich uznanych prelegentów i ekspertów sprawia, że targi stają się źródłem cennych informacji i nieocenioną okazją do wymiany poglądów w gronie fachowców.

„Książka”, „kultura” i „sztuka” to słowa, które odmieniamy przez wszystkie przypadki podczas targów, dlatego istotną składową imprezy jest także Strefa Komiksu, Strefa Scrabble czy Giełda Winylowa. Wymienione punkty programu oraz szeroki przekrój wydawnictw pokazują jak eklektycznym wydarzeniem są stale rozwijające się Poznańskie Targi Książki.

Literatura Skandynawska

Projekt Literatura Skandynawska ma na celu promocję książek autorów z Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Islandii. Postanowiliśmy jednak promować wszystkie gatunki oprócz kryminałów, które w Polsce są bardzo znane. Dlatego podczas naszych szkoleń i wyjazdów na targi znajdziecie propozycje z zakresu literatury pięknej, literatury dziecięcej, poezji, a nawet skandynawskie dramaty!

Zachęcamy do udziału w projekcie!

W poprzednich latach zorganizowaliśmy dziesiątki szkoleń, które odbywały się w bibliotekach w całej Polsce!

Braliśmy też udział w Warszawskich Targach Książki i Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.
Zobaczcie jak było.

Zapraszamy do Poznania w dniach 11-13.03.2022!