Dania: mały kraj – wielka literatura. Tak można jednym zdaniem opisać sytuację duńskich książek na polskim rynku czytelniczym. Ilość przetłumaczonych i wydanych tytułów to ok. 50 pozycji. Niewiele, za to trudno zaprzeczyć temu, że ich wartość jest nieoceniona! H.Ch. Andersen, Aksel Sandemose, Karen Blixen, Janina Katz. Te i wiele innych pozycji nareszcie znajdziecie w jednym miejscu. W nowo otwartej Księgarni Duńskiej online!

Księgarnia duńska

Strona główna Księgarni duńskiej

Księgarnia Duńska znajdująca się pod adresem http://ksiegarniadunska.pl/ wygląda jak prawdziwa księgarnia. Po otwarciu drzwi ruchem i kliknięciem myszki znajdziemy się naprzeciwko półki z książkami. Posegregowane są na 7 kategorii: proza, non-fiction, poezja, dla dzieci, dla młodzieży, kryminały i zapowiedzi.

Półka z duńską prozą

Warto tutaj zajrzeć, ponieważ rok 2021 przyniesie wiele nowych przekładów duńskiej literatury współczesnej i klasyków!

  • W wydawnictwie Driada ukaże się powieść „Nieprzystosowani” Petera Høega należącego do grona najpopularniejszych duńskich pisarzy.
  • Nareszcie będziemy mieli okazję przeczytać trzeci tom z serii „Andersen dla dorosłych” – „Driada i inne opowieści”.
  • W najbliższych miesiącach Biuro Literackie wyda tomik wierszy kultowego duńskiego poety Mortena Nielsena.
  • Wydawnictwo Marpress opublikuje książkę „Ulica dzieciństwa” duńskiej powieściopisarki i poetki Tove Ditlevsen.

Webinar o literaturze duńskiej z Bogusławą Sochańską
21.01.2021, czwartek, godz. 17:00-19:00

Webinar wykład o literaturze duńskiejW najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie z tłumaczką, wieloletnią dyrektorką Duńskiego Instytutu Kultury, Bogusławą Sochańską. Przekaże swoją imponującą wiedzę na temat tego, jakie książki czytać, na które pozycje zwrócić szczególną uwagę i jak wybierać najlepszy przekład. Wykład jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych Danią i literaturą skandynawską! Serdecznie zapraszamy 🙂

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/447009226323053

Formularz rejestracji: https://app.livewebinar.com/864-870-140