Już 25 marca odbędzie się premiera czwartego tomu „Podręcznika dla superbohaterów” z serii o przygodach Lisy w wydawnictwie Debit.

O serii

Dynamiczna i emocjonująca opowieść o dziewczynce, która bierze sprawy w swoje ręce.
W Szwecji seria zyskała wielką popularność. W ciągu zaledwie półtora roku książki sprzedały się w ponad 400 000 egzemplarzy. Obecnie trwają prace nad ekranizacją przygód Lisy.
Na jej niezwykłą popularność wpływ miało kilka czynników:

  • Wyrazista bohaterka, z którą dzieci mogą się utożsamiać.
  • Ważny społecznie temat – przemoc w szkole.
  • Wskazówki dla dzieci, jak postępować w sytuacji, gdy ktoś je krzywdzi.
  • Fabuła jako pretekst do rozmowy o nękaniu.
  • Komiksowe ilustracje świetnie uzupełniające tekst.
  • Pierwsza samodzielnie przeczytana książka dla wielu młodych czytelników!

Autorami serii  są Agnieszka Våhlund, która pochodzi z Polski oraz Elias Våhlund. Książki zostały przetłumaczone na 18 języków!
Do tej pory w Polsce ukazały się:

  1. Podręcznik dla superbohaterów. Część 1: Podręcznik,
  2. Podręcznik dla superbohaterów. Część 2: Czerwona Maska,
  3. Podręcznik dla superbohaterów. Część 3: W pojedynkę.

Podręcznik dla superbohaterów. Część 1: Podręcznik

Lisa nie umie się odnaleźć w nowej szkole. Nęka ją banda chłopaków, przed którą dziewczynka codziennie ucieka do biblioteki. Pewnego dnia trafia tam na książkę, która opisuje, jak wyćwiczyć 101 supermocy, żeby zostać superbohaterem. Czy to naprawdę jest możliwe?

Podręcznik dla superbohaterów. Część 2: Czerwona Maska

Druga część przygód Lisy.
W mieście pojawiła się nowa superbohaterka. Na szkolnym podwórku aż huczy od rozmów o fantastycznej Czerwonej Masce, która umie latać i bije się z bandziorami. Dzieci nie mają pojęcia, że to ich własna, prześladowana koleżanka z klasy, Lisa. Odkąd trafiła w bibliotece na tajemniczy „Podręcznik dla Superbohaterów”, zaczęła ćwiczyć się w 101 supermocach – teraz jednak czeka ją najtrudniejsze jak dotąd zadanie.
Ta książka ma moc, by odmienić życie!

Podręcznik dla superbohaterów. Część 3: W pojedynkę. Trzecia część przygód Lisy.

Od kiedy Lisa została Czerwoną Maską, wszystko w jej życiu się zmieniło. Wieczorami lata nad miastem i walczy z przestępcami, jednak w szkole wciąż czuje się samotna… Złodzieje boją się zmierzyć z superbohaterem. Wszyscy oprócz najgroźniejszego złoczyńcy w mieście, Wolfganga. Nie boi się ani trochę i przysiągł złapać Czerwoną Maskę. Czy Lisa poradzi sobie z takim przeciwnikiem?

Podręcznik dla superbohaterów. Część 4: Wilk nadchodzi.

Czwarta część przygód Lisy.
Najgroźniejszy złoczyńca w mieście, Wolfgang, porwał burmistrzynię, i chce ją wymienić za Czerwoną Maskę. Od dawna marzył o schwytaniu Lisy i wszystko wskazuje na to, że znalazł właściwy sposób. Lisa czuje się rozdarta – czy powinna ratować siebie, czy też oddać się w ręce bandyty, by uratować burmistrzynię? Pomoc nadchodzi z najbardziej nieoczekiwanej strony. Ale czy Lisa może polegać na swoich nowych przyjaciołach?

A tak o czwartej części podręcznika pisze samo wydawnictwo Debit.

„Na jednej z dolnych półek stała książka, tak czerwona, że aż bił od niej blask. Na grzbiecie widniał napis: „Podręcznik dla Superbohaterów”. Lisa wiedziała, że superbohaterowie tak naprawdę nie istnieją. Jednocześnie miała wrażenie, jakby ta książka do niej przemawiała i prosiła, żeby zdjąć ją z półki i zajrzeć do środka”.

Lisa nie umie się odnaleźć w nowej szkole. Nęka ją banda chłopaków, przed którą dziewczynka codziennie ucieka do biblioteki. Pewnego dnia trafia tam na książkę, która opisuje, jak wyćwiczyć 101 supermocy, żeby zostać superbohaterem. Czy to naprawdę jest możliwe? Lisa podejmuje wyzwanie i rozpoczyna trening. Od tego momentu jej życie zmienia się całkowicie!

Ta książka ma moc, by odmienić życie!

Autorzy serii

Agnieszka Våhlund (ur. 1985) pochodzi z Polski. Zanim zdecydowała się poświęcić tworzeniu ilustracji do książek, pracowała jako graficzka. Wielka fanka komiksów, zwłaszcza amerykańskich i japońskich.
Elias Våhlund (ur. 1973) wciąż zastanawia się, co robić, gdy dorośnie. Tymczasem pisze książki dla dzieci, a także pracuje jako reżyser, scenarzysta, aktor, kaskader i nauczyciel. Zdobywca srebrnego medalu w szermierce artystycznej dla Wielkiej Brytanii, członek honorowy Brytyjskiej Akademii Szermierki.