Festiwal Literatury Skandynawskiej online się kończy, a nasz Wiking nadal nie ma imienia! Pomóż nam znaleźć dla niego odpowiednie imię, które będzie pasować do jego charakteru, usposobienia i przede wszystkim do jego pasji: czytania skandynawskiej literatury.

Kim jest Wiking?

Wiking 1Nasz Wiking, zamiast z mieczem, podróżuje z książką po wszystkich państwach skandynawskich. W ten sposób poznaje kulturę i literaturę każdego kraju. Lubi wszystkie gatunki literackie, tylko nie kryminały! Ponadto interesuje się historią (szczególnie lubi czytać inspirujące historie o noblistach) i językoznawstwem (przede wszystkim etymologią i fonetyką). Zwiedza skandynawskie biblioteki i księgarnie w poszukiwaniu skarbów!

Wiking 2

Jego charakterystyczne atrybuty to tarcza w kolorach skandynawskich flag i statek – drakkar z głową smoka na dziobie.

Wiking jest dzielny, ale wcale nie jest agresywny. Ma silny charakter i jest raczej introwertykiem. Potrafi w skupieniu oddać się lekturze przez całe dni.  Jest także wrażliwy na piękno północnej natury i ciszę. Czasami wydaje się milczący i zdystansowany, ale kiedy pozna kogoś bliżej staje się lojalnym i oddanym przyjacielem. Zawsze podchodzi do ludzi i świata z dużą dozą ciekawości i zaufania! Jego inne cechy to: szczerość, pogoda ducha, umiejętność akceptacji spraw, na które nie ma wpływu i poczucie misji, aby dzielić się swoimi książkowymi zdobyczami!

Zasady konkursu

Wymyśl imię dla postaci Wikinga – oryginalnego symbolu Festiwalu Literatury Skandynawskiej online i projektu „Na Północ. Literatura Skandynawska”.

Imię powinno:

  • być pomysłem autora, który bierze udział w konkursie,
  • nawiązywać do tematyki projektu,
  • nie odwoływać się do nazw innych marek i postaci zastrzeżonych prawem autorskim,
  • nie wykorzystywać słownictwa uważanego powszechnie za wulgarne,
  • nie odwoływać się do idei, które mogłyby zostać przez kogoś uznane za rażące, niezgodne z zasadami tolerancji i poszanowania praw człowieka.

Swój pomysł wyślij do 5.07 do końca dnia na adres gabriela@goodbooks.pl.

Pełny regulamin konkursu znajdziesz tutaj: Regulamin Wiking

Nagrody

Zwycięzca, którego pomysł na imię zostanie wybrany przez Organizatora jako najciekawszy i najtrafniejszy otrzyma komplet książek Wydawnictwa Poznańskiego:

  1. Początki” Carl Frode Tiller,
  2. Współczesna rodzina” Helga Flatland,
  3. Życie Sus” Jonas T. Bengtsson.

Początki Współczesna rodzina Życie Sus


ROZWIĄZANIE KONKURSU

Nordek

Przedstawiamy Państwu naszego bohatera: oto Nordek.
Długo czekał na swoje imię, ale właśnie to spodobało mu się najbardziej! Jest
– sympatyczne,
– nawiązuje do północy,
– ma nawet pieszczotliwe zdrobnienie… 🙂
Nordek jeszcze odpoczywa po festiwalu, ale wkrótce ruszy w kolejne literackie podboje!
 
Natalia eŚ – gratulacje